środa, 12 grudnia 2012

Nirvana-reaktywacja!


                                                       
 No i co z tego będzie? Jestem strasznie podekscytowana pomysłem występu Dave i Krista z Paulem! Chylę czoła Beatelsom, Nirvana to zespół na którym się wychowałam ale wydaje mi się, że to może być inne połączenie talentów, niż można by się tego spodziewać. Dlaczego?
Ano, każdy zna Kurta, wie jaką miał charyzmę oraz głos (wielbię go! WIELBIĘ!). Paul zaś jest od niego zupełnie inny, w jednym i drugim tkwi niesamowita siła oraz talent ale nie da się ich ze sobą zestawić. Dlatego jestem tak zafascynowana rezultatów ich współpracy. Ich występ zapowiada się bardzo obiecująco!

  Kopiuję tekst artykułu dla osób, które nie miały przyjemności się z nim zapoznać a są go ciekawe, źródło Onet.pl. :)

   "Żyjący muzycy Nirvany wystąpią dziś w czasie charytatywnego koncertu na rzecz poszkodowanych przez huragan Sandy. Wokalistą zespołu będzie nie kto inny jak legendarny Beatles - Paul McCartney.
Dave Grohl i Krist Novoselic wystąpią razem na scenie nowojorskiej hali Madison Square Garden, w środowy wieczór czasu amerykańskiego (12 grudnia). Muzycy Nirvany - nieistniejącej od czasu samobójczej śmierci jej lidera - Kurta Cobaina (w kwietniu 1994 roku)  - wystąpią na scenie w towarzystwie legendarnego członka The Beatles - 70-letniego Paula McCartneya.
Nie wiadomo jak dotąd, czy McCartney, Grohl i Novoselic wykonają repertuar Nirvany, gdyż muzycy twierdzą, że występ będzie stanowił "spontaniczny jam". Nieoficjalnie mówi się też o tym, że muzycy przygotowali z okazji występu, premierowy utwór. 
Dave Grohl i Krist Novoselic nie występowali pod szyldem Nirvany od niemal 20 lat. Novoselic zagrał jednak gościnnie na ostatnim jak dotąd studyjnym albumie formacji Grohla Foo Fighters - "Wasting Light".
Na specjalnym koncercie charytatywnym dla ofiar huraganu Sandy, w nowojorskiej hali Madison Square Garden, wystąpią takie gwiazdy muzyki jak The Rolling Stones, Bruce Springsteen, Eric Clapton i Kanye West.
"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz