środa, 18 września 2013

CO Z TĄ POLSKĄ?!

 
weheartit.com

  Życie w Polsce nie jest łatwe. Beznadziejni politycy martwiący się o swoje własne potrzeby, wzrost bezrobocia i podatków, zamykanie szkół i przedszkoli... Trudno się dziwić, że coraz częściej narzekamy. Ileż można się zachwycać ześwirowanym wróblem czy promieniami Słońca okalającymi różany ogród? Ble. Podróż na Rygi extra klasą gwarantowana.


  Coraz więcej ludzi wyjeżdża z kraju. Ćwierkały jaskółki - niełatwe są spółki - by teraz ponuro charczeć - brak przyszłości, brak przyszłości! 

 Będąc w te wakacje w Niemczech, coraz częściej spotykałam Polaków w moim wieku. Tutaj studiują, pracują, układają sobie życie. Jasne, tu też nie jest łatwo. Ale prościej znaleźć pracę, nie płaci się za studia ( nie mam na myśli prywatnych. To jednak temat na osobny felieton. ), rząd bardziej przejmuje się losem podatników. Rozmawiając z nimi, uparcie powtarzają jak mantrę " zostajemy tutaj, nic po nas w Polsce! ".

Dlaczego tak się dzieje? Czemu u nas ceny windują w górę a pensje w dół? Z jakiego powodu coraz więcej ludzi traci pracę? Dlaczego ukończenie dwóch kierunków studiów nadal nie gwarantuje przyszłości? Czemu emeryci, po wykupieniu leków, dokonaniu wszelkich płatności, muszą wyżyć za 400-500zł?
                                                         

                                                                      CO Z TĄ POLSKĄ?!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz